FAQ’ IT!

 

BIERZEMY NA WARSZTAT TWOJE PYTANIA

 

SPRAWDŹ, CO I JAK

 • Najpierw rozklikaj się w wirtualnej galerii prac naszych tatuatorów. Każdy z nich ma inny styl i za pomocą maszynki inaczej przenosi pomysły w rzeczywistość. Wybierz swojego faworyta, który wykona Twój tatuaż, a, jeśli masz wątpliwości, to chętnie pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.

  Odwiedź nasze studio i poczuj się jak u siebie. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i chętnie uzupełnimy Twoje sugestie oryginalnymi propozycjami.

  Na konkretny termin z wybranym tatuatorem możesz umówić się osobiście, telefonicznie lub mailowo, a rezerwacja następuje po:

  • określeniu wielkości i typu tatuażu oraz części ciała, na której ma być wykonany
  • ustaleniu konkretnej daty i godziny
  • wpłaceniu zadatku – osobiście lub na nasze konto:

  F.H.U Koalicja Radosław Błaszczyński

  Szpitalna 20-22/s5

  31-024 Kraków

  Bank Ochrony Środowiska

  02 1540 1115 2064 6060 0446 0001

  PAMIĘTAJ: w tytule przelewu wpisz koniecznie dokładną datę i godzinę ustalonego wcześniej terminu oraz imię tatuatora.

  Prosimy również o zachowanie potwierdzenia wpłaty.

 • Wiemy, że chcesz usłyszeć konkretną odpowiedź. Niestety nie możemy Ci jej udzielić. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, a cena uzależniona jest od wielkości, miejsca wykonania i stopnia skomplikowania tatuażu.

  Startujemy od 200 zł. Od czego zależy cena? Po pierwsze od czasu trwania sesji, który może wynosić 4, 6 lub 8 godzin; po drugie od wybranego tatuatora, ponieważ każdy z nich pracuje nieco inaczej i w innym tempie.

  W sesję wliczony jest czas, który tatuator poświęca na przygotowanie i odbicie/rozrysowanie projektu lub dopasowanie go oraz przygotowanie stanowiska i Klienta do tatuowania.

 • Teraz minimum formalności, załatwionych przez telefon, dzielą cię od wymarzonego tatuażu. Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych klientów rozpoczęliśmy współpracę z firmą MediRaty, prężnie działającą na rynku finansowania usług medycznych i certyfikowaną jako Rzetelna Firma od początku funkcjonowania. MediRaty to sposób na sfinansowanie średniej wielkości tatuażu (już od 450 zł), a nawet kilku czy kilkunastu sesji tatuowania. Więcej informacji bez problemu uzyskasz u nas w studiach albo na stronie MediRaty

 • Wpłacony zadatek jest dla nas gwarancją dotrzymania umówionego terminu.

  Wpłata nie podlega zwrotowi, ponieważ rezerwujesz czas naszego tatuatora, jednak umówiony termin można przełożyć bez utraty wpłaconych pieniędzy z wyprzedzeniem 3 dni roboczych.

  W przypadku tatuaży wielosesyjnych, wpłacona kwota zostanie odliczona z ostatniej sesji.

  W razie niedotrzymania tego terminu przez Klienta, zadatek przepada na pokrycie strat poniesionych przez studio, wynikające ze zmiany harmonogramu pracy.

 • Nigdy nie przesyłamy wcześniej projektów drogą mailową, ponieważ projekt jest przygotowywany przed lub w trakcie pierwszej sesji – w zależności od systemu pracy konkretnego tatuatora.

  W stworzeniu dla Ciebie jak najlepszego projektu, pomogą nam Twoje precyzyjne informacje i wszelkie przesłane materiały: zdjęcia i/lub grafiki.

  Nie martw się, jeśli zechcesz zmienić jakiś szczegół w projekcie nawet w dniu tatuowania. Zawsze możesz liczyć na tatuatora, który na pewno rozwieje Twoje wątpliwości lub zmieni nowe pomysły w kreatywną propozycję.

 • Nie pij alkoholu dzień wcześniej. Wyśpij się. Zacznij dzień od dużego śniadania. Na pewno dasz radę, a Twój organizm będzie Ci wdzięczny i lepiej zareaguje na tatuowanie. Aktualnie nie ma możliwości, żeby zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, dlatego przyjdź sam/a punktualnie na umówioną godzinę.

  Pamiętaj, że tatuaże są dla osób pełnoletnich, dlatego obecność dzieci w studiu jest niewskazana.

  Zadbaj o to, by Twoja skóra była blada. Pod żadnym pozorem nie opalaj jej. Tylko na bladej skórze tatuator będzie mógł zobaczyć kolory tuszu takie, jak zaplanował. zaleca się też tydzień lub dwa przed wykonaniem tatuażu smarować miejsce balsamami i kremami odpowiednio je nawilżając. Skóra będzie miękka i łatwiejsza w tatuowaniu.

  Nie zakładaj na sesję swojego ulubionego t-shirtu czy spodni, bo na pewno nie chcesz, aby pozostały na nich plamy z tuszu. Bardziej praktyczne będą świeżo wyprane rzeczy, których straty nie będziesz żałować.

  A przede wszystkim KEEP CALM & MAKE IT! To tylko tatuaż. 😉

 • Gojenie tatuażu trwa około 14 dni i jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji oraz cech fizjologicznych.

  Pamiętaj, że nawet najlepiej wykonany tatuaż, może wiele stracić przez niewłaściwe postępowanie w trakcie gojenia. Trzymanie się poniższych zasad na pewno ułatwi cały proces:

  • przez 72 godziny po tatuowaniu wstrzymaj się od alkoholu, czy innych substancji wyskokowych oraz środków, które podwyższają ciśnienie, mogą one powodować obfite krwawienie, a w skrajnych przypadkach rozlanie barwnika pod skórą lub jego odrzucenie;
  • co najmniej 3-4 razy dziennie delikatnie przemywaj skórę czystą ręką (nigdy szorstką gąbką) – najlepiej użyj letniej wody oraz mydła antybakteryjnego i pamiętaj aby nie odmaczać tatuażu;
  • bardzo delikatnie osusz go jednorazowym ręcznikiem papierowym – skóra powinna być matowa, następnie zabezpiecz tatuaż opatrunkiem (folią lub podkładem, który dostaniesz w naszym studiu);
  • folię zmieniaj przez pierwsze 24 godziny od wykonania tatuażu najlepiej co 4 godziny, za każdym razem przemywając, osuszając i smarując tatuowane miejsce odpowiednim kremem;
  • do pielęgnacji polecamy kremy Easy Tattoo®, które należy stosować na umytą skórę 3-4 razy dziennie, aż do całkowitego wygojenia tatuażu;
  • nie dopuść do zabrudzenie rany, a po jej zasklepieniu (około 3 dni) przestań stosować folię i pozwól skórze swobodnie oddychać w czystych warunkach;
  • nie bandażuj rany i nie stosuj opatrunków, które mogą spowodować odparzenie tatuażu;
  • unikaj ubrań, które ocierają tatuaż i powodują podrażnienia;
  • w trakcie gojenia się tatuażu nie opalaj się, zrezygnuj z solarium, sauny i basenu;
  • pamiętaj, że pojawienie się strupów jest najczęściej spowodowane nieodpowiednim dbaniem o świeży tatuaż i nie jest normalnym zjawiskiem. Po oderwaniu strupków może pojawić się blizna, może dojść do częściowej utraty barwnika, więc jeśli już się pojawią, lepiej zostaw je w spokoju;
  • jeśli w trakcie gojenia będziesz mieć jakiekolwiek obawy lub wątpliwości, zawsze możesz do nas podejść – ocenimy postępy gojenia i doradzimy Ci, co należy zrobić.

  PS. Niestosowanie się do powyższych instrukcji może spowodować wyblaknięcie, uszkodzenie i ubytki w tatuażu oraz różnego rodzaju zakażenia zagrażające zdrowiu.

 • Bony podarunkowe na dowolną kwotę można kupić w naszych studiach lub w formie elektronicznej (przez mail: kultkrk@gmail.com), bądź zamówić na stronie www.tfbclothing.pl). Sami zdecydujcie jaką kwotę chcecie wydać, a voucher będzie ważny 12 miesięcy. Obdarowany sam wybierze dogodny termin i tatuatora.

 • Zawsze dobrą inspiracją są ilustracje, szkice, rysunki i zdjęcia, więc najlepiej posurfuj po Internecie.

  Unikaj wzorów katalogowych i stawiaj na indywidualizm. To w końcu Ty będziesz nosić ten tatuaż do końca życia i pewnie nie chcesz spotykać na każdym kroku osoby z takim samym wzorem.

  Skorzystaj z naszego doświadczenia i postaw na autorski projekt, stworzony wyłącznie dla Ciebie – wystarczy, że będziesz otwarty na propozycje i zaufasz naszym tatuatorom.

  Obejrzyj prace naszych artystów i sprawdź styl w jakim pracują i jakie motywy się w nich pojawiają. Nie wykonujemy kopii i każdy projekt dopasowujemy indywidualnie do Klienta, więc wszystkie swoje pomysły możesz omówić z tatuatorem podczas bezpłatnych i niezobowiązujących konsultacji. Wystarczy, że dasz nam znać, kiedy chcesz pojawić się w studiu.

  Jeśli usłyszysz, że czegoś wykonać się nie da, to nie dlatego, że tatuatorowi się nie chce albo nie potrafi, ale dlatego, że zależy nam na jak najlepszym efekcie końcowym.

 • Tak!

  W przypadku osób niepełnoletnich między 16-18 rokiem życia, podczas umawiania terminu i samego wykonywania tatuażu wymagana jest obecność rodzica bądź prawnego opiekuna.

  Nie honorujemy zgody pisemnej oraz poświadczeń ze strony dalszej rodziny (#sorry #notsorry).

 • Twoje bezpieczeństwo to dla nas absolutny priorytet. Nie piszemy tego, bo tak wypada, ale dlatego, że naprawdę tak uważamy!

  Pracujemy wyłącznie na sprzęcie najwyższej jakości, ponieważ nie dajemy ryzyku żadnych szans, jeśli chodzi o Twoje i nasze bezpieczeństwo.

  Wszystkie zapewnienia to jednak tylko słowa, dlatego najlepszą rekomendacją jest pozytywna opinia sanepidu, który regularnie dokonuje u nas kontroli.

 • Oczywiście, tak. Podobnie jak w przypadku każdego tatuażu, również w tym temacie podchodzimy do każdego projektu indywidualnie.

  Nie obędzie się bez dobrej jakości zdjęć tatuażu, który chcesz zakryć, wykonanych w odpowiednim świetle. Jednak będzie najlepiej jeśli pojawisz się u nas osobiście i pokażesz tatuaż, który chcesz zmienić. Dopiero wtedy będziemy mogli zdecydować czy podejmiemy się poprawek.

  Pamiętaj też, że cover-up musi być znacznie większy niż pierwotna praca i nie da się zakryć ciemnego koloru jasnym. Uzbrój się w cierpliwość, bo łatwiej zrobić tatuaż od podstaw niż poprawić nieudaną pracę. Czasem nie obędzie się bez kilku sesji laserowego usuwania tatuażu.

  Często przed wykonaniem covera zalecamy rozjaśnienie starego tatuażu laserem. Ułatwia to, a często umożliwia zakrycie. W zakresie usuwania współpracujemy z Dr.Blastem.

   

  Słuchaj swojego tatuatora, to w końcu on ma większe doświadczenie i doradzi ci, jak możesz rozwiązać swój problem. Skoro z jakiegoś powodu twój tatuaż to błąd, to nie popełniaj go ponownie.

 • ZAWSZE PRZYKŁADALIŚMY OGROMNA WAGĘ DO HIGIENY I BEZPIECZEŃSTWA. TERAZ,W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ PANDEMIA COVID-19, WPROWADZILIŚMY DODATKOWE PROCEDURY, KTÓRE OBOWIĄZUJĄ DO ODWOŁANIA.

  I. UMAWIANIE WIZYTY:
  – w studio mogą przebywać wyłącznie umówieni klienci
  – rezerwacji terminu można dokonać:
  • mailowo kultkrk@gmail.com
  • przez Messenger
  • telefonicznie pod numerami 502-045-009/Jubilat/ oraz 518-191-251/Szpitalna/
  – konsultacje i ustalanie projektów bezpośrednio z tatuatorem, jeśli będzie to możliwe, odbywać się będą on-line przed umówionym terminem
  – na wizytę zapraszamy wyłącznie osoby zdrowe, czyli takie, u których NIE występują objawy wskazujące na zakażenie wirusem COVID-19 (duszność, kaszel, podwyższona temperatura ciała, katar i ból głowy), NIE są w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny, NIE zamieszkują z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie. Jeśli masz jakiekolwiek
  niepokojące objawy skontaktuj się z nami przed sesją.

  II. WIZYTA W STUDIO:
  – prosimy o przyjście w maseczce i punktualnie na umówioną godzinę; usta i nos muszą pozostać zakryte w trakcie wykonywania usługi
  – należy zdezynfekować ręce przed wejściem do studia i postępować zgodnie z zamieszczonymi informacjami i/lub instrukcjami otrzymanymi od naszych pracowników
  – prosimy o zachowanie dystansu, kiedy kontakt z tatuatorem czy pracownikiem naszego studia nie jest związany bezpośrednio z wykonaniem usługi
  – w trakcie wykonywania usługi nie można korzystać z telefonów komórkowych
  – zapraszamy wyłącznie umówionych klientów i bez osób towarzyszących
  – przy sesjach całodziennych przewidziana jest przerwa na zjedzenie posiłku poza studiem; wodę w studio podaje wyłącznie pracownik
  – w Jubilacie, ze względu na brak terminala, nadal dostępna jest wyłącznie płatność gotówką
  – w razie najwyższej konieczności Twoje dane mogą być przekazane Głównemu Inspektoratowi
  Sanitarnemu lub innym służbom kryzysowym (na podstawie art. 9 ust. 2 lit. i Rozporządzenia (UE) 2016/679 w związku zustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 374)).

  Jednocześnie w lokalu  może przebywać

  -w Jubilcie 12 klientów

  -na Szpitalnej 15 klientów (we wszystkich pomieszczeniach)

  III. PIERCING
  – można wykonać wyłącznie na ul. Szpitalnej, w wydłużonym czasie pracy (9:00- 20:00, soboty: 9:00-15:00)
  -przyjmujemy wyłącznie umówionych klientów. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, mailowo lub online przez kalendarz https://www.moment.pl/studio-kult-tf.

EnglishPoland