Kult Tattoo

FAQ

Start / FAQ
Sprawdź co i jak

Bierzemy na warsztat twoje pytania

W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie. Nie bój się zapytać. Prosimy o wcześniejsze umawianie się zarówno na przekłucia, jak i na wymianę kolczyka. Chcielibyśmy poświęcić Ci maksymalnie dużo uwagi i czasu. Możesz umówić się na kilka sposobów; telefonicznie, mailowo lub rezerwując wizytę przez nas kalendarz.

Ile kosztuje tatuaż?

Wiemy, że chcesz usłyszeć konkretną odpowiedź. Niestety nie możemy Ci jej udzielić. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, a cena uzależniona jest od wielkości, miejsca wykonania i stopnia skomplikowania tatuażu. Ale, spokojnie, podczas konsultacji z naszą recepcją lub bezpośrednio z tatuatorem, przy odpowiedniej ilości informacji z Twojej strony (inspiracje, oczekiwanie) dowiesz się o cenie znacznie więcej.

Startujemy od 250 zł. Od czego zależy cena? Po pierwsze od wielkości i jakość wzoru, a co się z tym łączy, od czasu trwania sesji, który może wynosić  w zależności od skomplikowania wzoru 4, 6, 8 lub więcej godzin; po drugie od wybranego tatuatora, ponieważ każdy z nich pracuje nieco inaczej.

Całodzienna sesja to koszt 1600-1800 zł.

Czas trwania sesji  zawsze podajemy w przybliżeniu .W sesję wliczony jest czas, który tatuator poświęca na zaprojektowanie wzoru i przygotowanie go, do odbicia oraz przygotowania Twojej skóry do tatuowania. Do tego dochodzi przygotowanie stanowiska do pracy. 

Na czym polega system ratalny?

Teraz minimum formalności, załatwionych przez telefon, dzielą cię od wymarzonego tatuażu. Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych klientów rozpoczęliśmy współpracę z firmą MediRaty, prężnie działającą na rynku finansowania usług medycznych i certyfikowaną jako Rzetelna Firma od początku funkcjonowania. MediRaty to sposób na sfinansowanie średniej wielkości tatuażu (już od 450 zł), a nawet kilku czy kilkunastu sesji tatuowania. Więcej informacji bez problemu uzyskasz u nas w studiach albo na stronie MediRaty

Dlaczego muszę wpłacić zadatek?

Wpłacony zadatek jest dla nas gwarancją dotrzymania umówionego terminu.

 

Wpłata nie podlega zwrotowi, ponieważ rezerwujesz czas naszego tatuatora, jednak umówiony termin można przełożyć bez utraty wpłaconych pieniędzy z wyprzedzeniem 3 dni roboczych.

 

W przypadku tatuaży wielosesyjnych, wpłacona kwota zostanie odliczona z ostatniej sesji.

 

W razie niedotrzymania tego terminu przez Klienta, zadatek przepada na pokrycie strat poniesionych przez studio, wynikające ze zmiany harmonogramu pracy.

Kiedy mogę zobaczyć swój projekt?

Nigdy nie przesyłamy wcześniej projektów drogą mailową, ponieważ projekt jest przygotowywany przed lub w trakcie pierwszej sesji – w zależności od systemu pracy konkretnego tatuatora.

 

W stworzeniu dla Ciebie jak najlepszego projektu, pomogą nam Twoje precyzyjne informacje i wszelkie przesłane materiały: zdjęcia i/lub grafiki.

 

Nie martw się, jeśli zechcesz zmienić jakiś szczegół w projekcie nawet w dniu tatuowania. Zawsze możesz liczyć na tatuatora, który na pewno rozwieje Twoje wątpliwości lub zmieni nowe pomysły w kreatywną propozycję.

Jak przygotować się do sesji?

Nie pij alkoholu dzień wcześniej. Wyśpij się. Zacznij dzień od dużego śniadania. Na pewno dasz radę, a Twój organizm będzie Ci wdzięczny i lepiej zareaguje na tatuowanie. Aktualnie nie ma możliwości, żeby zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, dlatego przyjdź sam/a punktualnie na umówioną godzinę.

Pamiętaj, że tatuaże są dla osób pełnoletnich, dlatego obecność dzieci w studiu jest niewskazana.

Zadbaj o to, by Twoja skóra była blada. Pod żadnym pozorem nie opalaj jej. Tylko na bladej skórze tatuator będzie mógł zobaczyć kolory tuszu takie, jak zaplanował. zaleca się też tydzień lub dwa przed wykonaniem tatuażu smarować miejsce balsamami i kremami odpowiednio je nawilżając. Skóra będzie miękka i łatwiejsza w tatuowaniu.

Nie zakładaj na sesję swojego ulubionego t-shirtu czy spodni, bo na pewno nie chcesz, aby pozostały na nich plamy z tuszu. Bardziej praktyczne będą świeżo wyprane rzeczy, których straty nie będziesz żałować.

A przede wszystkim KEEP CALM & MAKE IT! To tylko tatuaż. 

Jak dbać o świeży tatuaż?

Gojenie tatuażu trwa od 2-4 tygodni i jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji oraz cech fizjologicznych.

Pamiętaj, że nawet najlepiej wykonany tatuaż, może wiele stracić przez niewłaściwe postępowanie w trakcie gojenia.

Co robić, by tak się nie stało?

-przez 72 godziny po tatuowaniu wstrzymaj się od alkoholu, czy innych substancji wyskokowych oraz środków, które podwyższają ciśnienie, mogą one powodować obfite krwawienie, a w skrajnych przypadkach rozlanie barwnika pod skórą lub jego odrzucenie;

- co najmniej 3-4 razy dziennie dokładnie przemywaj skórę czystą ręką (nigdy szorstką gąbką) – najlepiej użyj letniej wody oraz mydła hipoalergicznego i pamiętaj, aby nie odmaczać tatuażu;

- bardzo delikatnie osusz go jednorazowym ręcznikiem papierowym – skóra powinna być matowa, następnie zabezpiecz tatuaż.

Jeśli używasz:

- second skin: ściągnij go po 24 godzinach, namaczając (najlepiej pod prysznicem),

- opatrunku, który dostaniesz w naszym studiu: zmieniaj go co 3-4 dni,

- folii: zmieniaj przez pierwsze 24 godziny od wykonania tatuażu, najlepiej co 4 godziny.

Kremu do pielęgnacji użyj najwcześniej 24 godziny po wykonaniu tatuażu, (w naszych studiach znajdziesz odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji swojego tatuażu)

- nie dopuść do zabrudzenia świeżego tatuażu;

- nie bandażuj tatuażu i nie stosuj opatrunków, które mogą spowodować odparzenie tatuażu; pozwól mu oddychać,

- unikaj ubrań, które ocierają tatuaż i powodują podrażnienia, pod żadnym pozorem, nie drap!

- w trakcie gojenia się tatuażu, czyli prze około 4 tygodnie, nie opalaj się, zrezygnuj z solarium, sauny i basenu,

- jeżeli chcesz, by Twój tatuaż zawsze wyglądał jak nowy, po zagojeniu, zawsze używaj kremów ochronnych z filtrem przeciwsłonecznym;

- pamiętaj, że pojawienie się strupów jest najczęściej spowodowane nieodpowiednim dbaniem o świeży tatuaż i nie jest normalnym zjawiskiem;

- jeśli w trakcie gojenia będziesz mieć jakiekolwiek obawy lub wątpliwości, zawsze możesz do nas podejść – ocenimy postępy gojenia i doradzimy Ci, co należy zrobić.

Niestosowanie się do powyższych instrukcji może spowodować wyblaknięcie, uszkodzenie, blizny i ubytki w tatuażu oraz różnego rodzaju zakażenia zagrażające zdrowiu.

czy mogę kupić u was voucher?

Bony podarunkowe na dowolną kwotę można kupić w naszych studiach lub w formie elektronicznej (przez mail: kultkrk@gmail.com), bądź zamówić na stronie https://tattoofestmag.pl/kategoria/kult-tattoo-fest). Sami zdecydujcie jaką kwotę chcecie wydać, a voucher będzie ważny 12 miesięcy. Obdarowany sam wybierze dogodny termin i tatuatora.

Co zrobić, jeśli nie mam pomysłu na tatuaż?

Zawsze dobrą inspiracją są ilustracje, szkice, rysunki i zdjęcia, więc najlepiej posurfuj po Internecie.

 

Unikaj wzorów katalogowych i stawiaj na indywidualizm. To w końcu Ty będziesz nosić ten tatuaż do końca życia i pewnie nie chcesz spotykać na każdym kroku osoby z takim samym wzorem.

 

Skorzystaj z naszego doświadczenia i postaw na autorski projekt, stworzony wyłącznie dla Ciebie – wystarczy, że będziesz otwarty na propozycje i zaufasz naszym tatuatorom.

 

Obejrzyj prace naszych artystów i sprawdź styl w jakim pracują i jakie motywy się w nich pojawiają. Nie wykonujemy kopii i każdy projekt dopasowujemy indywidualnie do Klienta, więc wszystkie swoje pomysły możesz omówić z tatuatorem podczas bezpłatnych i niezobowiązujących konsultacji. Wystarczy, że dasz nam znać, kiedy chcesz pojawić się w studiu.

 

Jeśli usłyszysz, że czegoś wykonać się nie da, to nie dlatego, że tatuatorowi się nie chce albo nie potrafi, ale dlatego, że zależy nam na jak najlepszym efekcie końcowym.

Czy muszę mieć skończone 18 lat?
Tak!

W przypadku osób niepełnoletnich między 16-18 rokiem życia, podczas umawiania terminu i samego wykonywania tatuażu wymagana jest obecność rodzica bądź prawnego opiekuna.

 

Nie honorujemy zgody pisemnej oraz poświadczeń ze strony dalszej rodziny (#sorry #notsorry).

Jak dbać o higienę, sterylność i bezpieczeństwo?

Twoje bezpieczeństwo to dla nas absolutny priorytet. Nie piszemy tego, bo tak wypada, ale dlatego, że naprawdę tak uważamy!

 

Pracujemy wyłącznie na sprzęcie najwyższej jakości, ponieważ nie dajemy ryzyku żadnych szans, jeśli chodzi o Twoje i nasze bezpieczeństwo.

 

Wszystkie zapewnienia to jednak tylko słowa, dlatego najlepszą rekomendacją jest pozytywna opinia sanepidu, który regularnie dokonuje u nas kontroli.

Czy wykonujecie covery?

Oczywiście, tak. Podobnie jak w przypadku każdego tatuażu, również w tym temacie podchodzimy do każdego projektu indywidualnie.

 

Nie obędzie się bez dobrej jakości zdjęć tatuażu, który chcesz zakryć, wykonanych w odpowiednim świetle. Jednak będzie najlepiej jeśli pojawisz się u nas osobiście i pokażesz tatuaż, który chcesz zmienić. Dopiero wtedy będziemy mogli zdecydować czy podejmiemy się poprawek.

 

Pamiętaj też, że cover-up musi być znacznie większy niż pierwotna praca i nie da się zakryć ciemnego koloru jasnym. Uzbrój się w cierpliwość, bo łatwiej zrobić tatuaż od podstaw niż poprawić nieudaną pracę. Czasem nie obędzie się bez kilku sesji laserowego usuwania tatuażu.

 

Często przed wykonaniem covera zalecamy rozjaśnienie starego tatuażu laserem. Ułatwia to, a często umożliwia zakrycie. W zakresie usuwania współpracujemy z Dr.Blastem.

 

Słuchaj swojego tatuatora, to w końcu on ma większe doświadczenie i doradzi ci, jak możesz rozwiązać swój problem. Skoro z jakiegoś powodu twój tatuaż to błąd, to nie popełniaj go ponownie.