Start / Blog / Wzorowy dawca, czyli DKMS #DobryWzór – druga edycja
wzorowy dawca

Wzorowy dawca, czyli DKMS #DobryWzór – druga edycja

Za nami kolejna, już druga edycja akcji #DobryWzór, czyli zostań wzorowym dawcą. I tak jak w poprzedniej, dołożyliśmy małą kultową cegiełkę.

DNA w kultowym wydaniu

Nie jest nam obojętne to, co za ścianami naszego studia, a dokładnie dwóch. Dlatego, kiedy napisała do nas, i w tym roku, Sara z fundacji DKMS, mimo zamieszania spowodowanego to lockdownem to na zmianę odmrażaniem naszego życia, mimo pełnej mobilizacji przed kolejnym powrotem do tatuowania, nasi artyści złapali tablety w dłoń. Dostaliśmy do wykonania grafiki z symbolem DNA, które w określonej akcją chwili wylądowały na naszych mediach społecznościowych, wraz z zachętą do rejestracji w bazie Dawców szpiku.

wzorowy dawca

Mania Lynx

Magda Terra Stanecka

Wzorowy dawca, kto to taki

A po co to wszystko? Otóż, istnieje wiele mitów m.in. na temat przeszkód jakie stanowią tatuaże w byciu dawcą szpiku. No, my wiemy, że przeciwwskazań ABSOLUTNIE BRAK i tą wiedzą pragniemy się podzielić. Nie, żebyśmy byli ekspertami do spraw dawstwa, wszystkie Wasze pytania rozwieje fundacja DKMS, wystarczy odwiedzić ich stronę. Innymi słowy: masz dziary- zostań dawcą! Nie masz dziar- zostań dawcą. Po prostu nie bój się pomagać.

Mateusz Kapitan

wzorowy dawca

Patrycja Pająk

Wzorowy dawca Bartek - dziary ma

Fundacja DKMS nakręciła film z Dawcą faktycznym, Bartkiem. Film powstawał w studio Gulestus w Warszawie podczas robienia nowego tatuażu. Bartek ma już trzy tatuaże i wszystkie są związane z dawstwem szpiku. Zapytany: jakie to uczucie podarować komuś życie? Bartek odpowiada:

Hm, niesamowite. Myślę, że można to uczucie porównać do narodzin dziecka. Oczywiście my, Dawcy, jesteśmy tylko jednym z elementów układanki w całym procesie. Tak naprawdę to osoby chore na nowotwory krwi toczą walkę z chorobą. My, oddając swój szpik lub komórki macierzyste, dajemy im i ich rodzinom nadzieję na powrót do zdrowia…

Dżolinka

Joanna Ovca

Dla DKMS w tym roku rysowali: Mania, Magda, Mateusz, Patrycja, Dżolinka i Asia Ovca. Ich autorskie grafiki opublikowane zostały również w katalogu na Instagramie DKMS oraz na landing page’u jako formę docenienia pracy, którą tatuatorzy włożyli w tę akcję.