Start / Blog / Tatuażyści dla afryki

Tatuażyści dla afryki

Ile to jest NIEWIELE? Tak naprawdę nie wiemy, bo mamy to szczęście, że nie musimy się nad tym zastanawiać. Wszystko, czego potrzebujemy mamy w zasadzie w zasięgu ręki. Nie potrafimy sobie wyobrazić jak to jest nie mając… no właśnie: niczego. Dlatego, kiedy tatuażyści Kult Tattoo dowiedzieli się o fundacji To Help Africa, sprawy potoczyły się już bardzo szybko.

Zaczniemy trochę od końca, czyli jak tatuażyści z Kult zabrali się za rysowanie litertek i innych...

 Kiedy pojawiła się u nas Maja Paszkowska z koszalińskiego studia tatuażu i przyniosła ze sobą niebieską puszkę wiedzieliśmy, że możemy zrobić dużo więcej.

Puszka oczywiście wylądowała na obu recepcjach. Można do niej wrzucać pieniądze, które w całości przekazujemy na budowę szkoły w Afryce.

Puszki to jedna rzecz, do końca kwietnia będą stały w naszych studiach i czekały na darczyńców. Ponieważ jednak mega ujęła nas cała historia, postanowiliśmy na prośbę Mai – organizatorki tego całego pozytywnego zamieszania, nie tylko pomóc wybudować tę szkołę, ale i ją urządzić!

Tak powstały tablice edukacyjne dla dzieciaków z Engusoro – maleńkiej tanzańskiej wioski.

Tatuażyści Kultu skupili się na kaligrafii, matematyce, astrologii, biologii i heh… no zaraz zobaczycie.

Układ słoneczny autorstwa Jacka Smutka. Alfabet według Dawida Muslee. Cyfry – od Kacpra Wade Ink. Części twarzy od Manii Lynx i ciała – od Patrycji Pająk. Angelika zwana u nas Dżolinką przygotowała codzienne czynności w wykonaniu jej ukochanego potworka.

Plansze są już gotowe i w ciągu kilku następnych dni lecą do Tanzanii.

Wciąż się zastanawiamy, jak jeszcze możemy pomóc. Cały czas zbieramy pieniądze, podobnie jak około 50 innych studiów tatuatorskich w Polsce, w tym nasz kuzyn znad morza Studio Sztorm. Jest nas tyle, że musi się udać. Niebieskiej puszki nie sposób przeoczyć. Tatuażyści i nie tylko: wiecie co robić 🙂

Dawid Muslee

Patrycja Pająk

Mania Lynx

Kacper Wade Ink

DŻOLINKA

Dlaczego i jak tatuażyści włączyli się do akcji, czyli teraz od początku...

Wszystko zaczęło się od Iwony Kreczmańskiej, która po jednej  ze swoich misji w Tanzanii założyła stowarzyszenie To Help Africa. Organizacja miła na celu budowę  szkoły w wiosce Kwamneke, cztery klasy  powstały już w sierpniu 2020 roku. Na tym jednak się nie skończyło.

Tym razem Iwona postanowiła pomóc masajskim dzieciakom. Do wybudowania tej szkoły według obliczeń, potrzebne jest, uwaga: 39 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom, stanie otynkowany budynek z wylewką, oknami, drzwiami i ławkami dla uczniów. Tak, mało i tak dużo jednocześnie. Do tej pory dzieci uczyły się siedząc na pniakach, a drzewo z przymocowaną doń deską służyło jako tablica. Lekcje uzależnione były od aury, a przybory szkolne praktycznie nie istniały.

W grudniu 2020 do akcji włączyła się Maja i ruszyła w „tournée” po Polsce, od studia do studia, z opowieścią o całej akcji. Udało jej się przekonać kilkadziesiąt studiów tatuażu. Zdobyła też patronat medialny magazynu TATTOOFEST. Pomyślcie, ile możemy razem zdziałać.

Co trzeba zrobić?

Odwiedzając studio z niebieską puszką, wrzucić parę złotych.

Wchodząc na stronę Pomagam.pl -Budujemy szkołę w Engusoro -zrobić przelew.

Jeśli pracujesz w studio tatuażu, zgłoś się do akcji pisząc do Mai na FB: Tatuażyści dla Afryki.

I na koniec, koniecznie przekaż dalej.

TO HELP AFRICA