Start / Blog / Sztuka na kwarantannie. Część pierwsza.

Sztuka na kwarantannie. Część pierwsza.

Artyści w Kulcie. Możemy odetchnąć z ulgą, bo ten trudny i niepewny czas, lockdowny, obostrzenia i kwarantanny, wyszły nam, pod względem artystycznym – na dobre. O reszcie, nam się pisać nie chce. Przed nami Nowy Rok i mocno chcemy wierzyć w to, że będzie lepszy.

Jak to z końcem roku, wzięło nas tym razem na podsumowania i okazało się, że sporo się u nas działo. Na tyle sporo, żeby podzielić się tym z Wami. Czas spędzony w domach, pomiędzy psem, kotem, Netflixem i nowo odkrytą pasją do gotowania, zaowocował naprawdę świetnymi projektami. Oto kilka z nich…

Kwarantannowa sesja Julki i Kasi

Obie dziewczyny, każda oczywiście w swoim oryginalnym stylu, stworzyły kolekcję printów i plakatów, których główną bohaterką jest po prostu KOBIETA kwarantannowa. To tak nowa „odmiana”, charakteryzująca się zamiłowaniem do leniuchowania z czworonożnymi pupilami, szlafroków, chillout’u i wina. Z tego co wiemy, kilka z tych skarbów jeszcze do wzięcia, dlatego warto śledzić profile tych pań.

artyści

Sorry Julka

artyści

Zagoorczee

Zestaw przetrwania – autor Szymon

Absolutny must-have obecnego sezonu, czyli maseczki chroniące nas przed Covidem, smogiem i innymi zmorami naszego kraju. Oraz uwaga: MYDŁO. Nie byle jakie, bo w kształcie Maryjki, zapewniającej podwójną ochronę przed bakteriami i całym złem tego świata. Szymon znany ze swego zmiłowania do tworzenia rzeczy niekonwencjonalnych, wolne wieczory spędził przy maszynie do szycia wraz ze swoim przyjacielem Maćkiem Redo. Artyści stworzyli pokaźną kolekcję masek, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Maseczki powstały również jako filtry na Insta Stories z projektami innych naszych tatuatorów. Te wciąż są dostępne na naszym Instagramie.

sztuka

Szymon Gdowicz

artyści

Szymon Gdowicz & Maciej Redo

Tomek rysuje dla Pool Forum

Ciężkie czasy wyzwoliły w nas i inne pozytywne cechy poza samą kreatywnością. Zaczęliśmy sobie pomagać. Dlatego, kiedy można było wylicytować fanty na rzecz pomocy naszym zaprzyjaźnionym skaterom z Pool Forum, podarowaliśmy deskę i buty zkastomizowane przez Tomka. Pisaliśmy już o tym na naszym blogu, dlatego dziś tylko krótka zajawka.

artyści

Tomek Florek

Ovca maluje, rysuje i medytuje

Nasza praktykanta Asia, zwana Ovcą, okazała się nie tylko oazą spokoju, którego nam tak bardzo czasem brakowało, ale i bardzo uzdolnioną osóbką. Asia maluje piękne obrazy, rysuje printy i stawia swoje pierwsze kroki w przenoszeniu swoich kresek na skórę.

sztuka

Joanna Ovca

sztuka

Joanna Ovca

Sztuka zaangażowana

Artyści kultowi mają to do siebie, że ni odwracają wzroku… Kasia, Nona i Asia jak przystało na kobiety walczące, nie omieszkały podzielić się swoimi poglądami politycznymi. Za co wieli szacunek dla nich. Mimo, że staramy się polityką nie zajmować, czasem przyjdzie taki moment, że i nasz „czerwony szlak” trafia. Nie będziemy się tu nad tym rozwodzić, niech przemówi sama sztuka.

Zagoorczee

sztuka

Dybuk Ink

artyści

Joanna Ovca

Sicoer w Urban Spree

Tak, uprzedzaliśmy, że ten rok był dla nas wyjątkowo płodny pod względem art worku. Dlatego na koniec części pierwszej pochwalimy się jeszcze jedną artystyczną petardą, czyli wystawą prac jednego z naszych artystów w berlińskiej galerii Urban Spree. Urban Spree to przestrzeń artystyczna o powierzchni 1700 m2 w Berlinie-Friedrichshain poświęcona kulturom miejskim, o bardzo alternatywnym podejściu do samej sztuki. 

Pomiędzy jednym lockdownem a drugim udało się galerii urządzić wystawę prac SICO, z czego jesteśmy bardzo dumni. Spakował chłopak obrazy i pojechał w wielki świat. Oczywiście jest już z nami z powrotem i obyło się bez kwarantanny. Więcej o wystawie znajdziecie na fanpage’u Urban Spree

artyści

Sicoer

Kończąc dzisiejszą wycieczkę po zakamarkach szalonych umysłów naszych tatuatorów, zapraszamy na część drugą – już wkrótce…