Start / Blog / Sztuka na kwarantannie. Część druga.

Sztuka na kwarantannie. Część druga.

Kultowa sztuka. Tym razem będzie głównie o modzie, czyli jak kultowi tatuatorzy stali się projektantami butów, ciuchów i dodatków.

Adrian i Kasią malują VANSY na aukcję dla Pool Forum

Artyści to niespokojne dusze i długo bezczynnie siedzieć nie mogą. Dlatego, kiedy pojawi się możliwość, tworzą, a jeśli oprócz samej satysfakcji może być z tego dodatkowo coś dobrego, tworzą tym chętniej.

Jedyne na świecie Vans Old School ręcznie malowane. Takie cacka trafiły na aukcję dla naszych przyjaciół z Pool Forum. Kasia stworzyła projekt w lekko dekadenckim stylu, Adrian poszedł w kwiaty. Obie pary wylicytowano na tak zwanym pniu. Mamy nadzieję, że cieszą teraz czyjeś oko i stopę, ponieważ sztuka jest właśnie po to.

sztuka

Kasia Zagórska

sztuka

Adrian Wietecha

Deski, t-shirty i worki na kapcie też potrafimy, czyli sztuka użytkowa

Tym razem twórcze wyzwanie rzuciła nam ekipa z YOUTH skateboards, a ponieważ lubimy wyzwania, rękawice podjęli Nona i Kacper. Powstały dwa naprawdę zjawiskowe modele desek do kompletu z koszulkami i workami. Nie musimy chyba dodawać, że większość poszła jak świeże bułeczki, choć kilka worków jeszcze jest, więc zaglądnijcie do ich sklepu. Poza kultowymi projektami znajdziecie tam inne fajne sztuki.

Kacper

Nona

Tatuatorzy kochają buty

Nic więc dziwnego, że na warsztat trafiły kolejne buciska, tym razem z SUPERSKLEPU.

Patrycja zaprojektowała wzór na buty SUPRA, wrzucając nań swoje ulubione koguty.

Nona zatopiła Ethnies’y w otchłaniach swojej nieskończonej wyobraźni.

Kacper podszedł do tematu rzeczowo: krótko i na temat i powstały bynajmniej nie klasyczne ES’y by Wade 😉

Buty oczywiście malowane są ręcznie i na zamówienie, czyli jak na sztuke przystało. Jeśli pokochaliście któreś, piszcie bezpośrednio do ich autorów.

sztuka

Patrycja Pająk

sztuka

Kacper

sztuka

Nona Karnowska

Sztuka przez duże S: Band of Masters, czyli jak szewc spotkał tatuatora

 

Ta historia, dopiero się zaczyna. Poświęciliśmy temu projektowi osobny post, ale nie sposób było nie wspomnieć chociaż o BOM przy tym artystycznym podsumowaniu. Udało nam się w tym roku połączyć artystyczne rzemiosło szewskiej marki The Shoemaker z szalonymi pomysłami tatuatorów. Patrycja, Tomek, Joanna, Szymon, Nona, Michał i Rafał – stworzyli kolekcję, która połączyła sztukę przez duże S ze sztuką użytkową. Tak powstała niezwykła kolekcja butów.

Uszyte ręcznie z naturalnych materiałów, tatuowane, malowane, grawerowane, a nawet rzeźbione buty ujrzały światło dzienne tej jesieni podczas wernisażu zorganizowanego 1 października w krakowskim FORUM Przestrzenie. Mieliśmy mnóstwo szczęścia wybierając ten termin, ponieważ zaraz potem znowu wszystko zwariowało na nowo…

sztuka

Michał HARY Stachaczyński

sztuka

Szymon PAIN TING Gdowicz

sztuka

Tomasz Florek

sztuka

Rafał RAFSMILER Czerkas

sztuka

Patrycja Pająk

sztuka

Nona DYBUK Karnowska

sztuka

Joanna Inkasut

sztuka

Tomasz Florek

Dzisiejszy wpis zdecydowanie zdominowały buty, ale w planach mamy rzeczy, o których nie śniło się nawet filozofom. Jedno jest pewne, nic nas nie powstrzyma przed kolejnymi projektami, tak więc CIĄG DALSZY, NA PEWNO NASTĄPI.