Start / Blog / artyści Kult Tattoo w 2020 roku
artyści

artyści Kult Tattoo w 2020 roku

Chcielibyśmy Wam obiecać, że po raz ostatni wspominamy o pandemii. Tak chcemy zacząć to podsumowanie 2020 roku. Dziś będzie pozytywnie, bo pochwalimy się tym, co mimo lub uwaga, dzięki atakowi wirusa, udało się nam zrobić w zeszłym roku. Artyści w czasach pandemii.

To, że rok był dziwny, to chyba wszyscy wiemy. Doświadczył nas mocno, sporo się nauczyliśmy też o sobie i naszym podejściu do tego, co nas spotyka. Zacznijmy od tego, co się wydarzyło dobrego podczas i poniekąd poprzez lockdown.

Artyści tworzyć muszą, więc pojawiły się nowe projekty.

Po pierwsze nasi tatuatorzy, mając siłą rzeczy więcej czasu, zapragnęli wrócić do swoich pierwotnych pasji. Dlatego zaangażowali się mocno w projektowanie, rysowanie, malowanie, a nawet rzeźbienie. Spora część ich printów, plakatów i obrazów wzięła udział w zorganizowanej przez platformę InkSearch akcji Artyści pomagają w walce z Covid-19. Była to zbiórka lub skup art worku od tatuatorów i wystawienie ich na sprzedaż. Cały zysk z akcji trafił do fundacji Się Pomaga. Dla artystów pozbawionych pracy była to spora pomoc, a fundacja uzyskaną kwotę przekazała na pomoc dla służby zdrowia. 

Działaliśmy też mocno on-line.

Pewnie kojarzycie nasze, wyjątkowo zdalne, walk in’y. Jak to mówią, potrzeba jest matką wynalazku. Rzucaliśmy temat przewodni: kosmos, owady itp. a nasi artyści przygotowywali dla Was flesze w tej tematyce, do kupienia i wykonania po lockdownie.

A pamiętacie nasze Instagramowe Take Overy? Raz w tygodniu na jeden dzień nasz Instagram lądował u jednego z naszych artystów: tatuatorów i piercerów. W ten sposób mogliście zobaczyć, co robią, kiedy nie tatuują. Mogliście posłuchać o ich pasjach, zobaczyć, co gotują, pójść z ich czworonożnymi pupilami na wirtualny spacer, zagrać w grę lub po prostu pogadać.

Mieliśmy też swoją kultową wersję kuchennych ewolucji – od rana serwowaliśmy on- linie, od śniadania po kolację. Sami byliśmy zdziwieni, do jakich kulinarnych ekscesów jesteśmy zdolni. Może do tego jeszcze wrócimy…

Przez pandemię nie było w 2020 roku  krakowskiego festiwalu Tattoofest ConventionI to jest smutna wiadomość, bo mieliśmy mnóstwo nowych pomysłów. W tym nowym roku, wciąż niepewnym, też pewnie nie będzie. Poczekamy, zobaczymy…

ZANIM DOPADŁA NAS ZARAZA, ZDĄŻYLIŚMY…­­­­­­­

Zadebiutować jako modele do sesji dla magazynu TATTOOFEST. Kultowa ekipa rączo wbiła się w kulkowy basen w BUBBLE TOAST, by podbijać potem miasto citylightami z sesji. Jedno zdjęcie trafiło nawet na okładkę TATTOFESTU.

Udało się też odpalić kilka Kultowych Śród w Off Radiu. Pogadaliśmy m.in. ze snowboarderem Maćkiem Długoszem, sportowcem i filmowcem Juniorem Urbanikiem, zawodnikiem MMA Filipem Wolańskim czy słynnym kucharzem Forum Przestrzenie – Max’em Gotowanko.

Zaliczyliśmy też JIBB JAM w Forum, z odrobiną śniegu 😉

 

W przerwie między jednym lockdowem a drugim udało się też porysować dla DKMS, wspierając akcję #dobrywzór. Bo wiemy, że posiadanie tatuażu nie jest żadną przeszkodą, by zostać dawcą szpiku i tym samym czyimś bohaterem. 

Nasz SICO miał w lecie wystawę w berlińskiej galerii URBAN SPREE, o czym przeczytać możecie TUTAJ. Dziś po prostu cieszymy się, że udało mu się wylecieć i wrócić do nas bez komplikacji, wiadomo dlaczego 😉

Tomek Florek

Szymon Gdowicz

W tych kilku miesiącach pseudo-normalności zdecydowaliśmy się na lifting…

Tak powstało nasze nowe logo i strona www. Mamy nadzieję, że się Wam podoba. Nam bardzo!

Dodatkowo zmieniło się u nas kadrowo- nowi artyści na pokładzie!

Nasz team opuścił Adam ORMO Orłamowicz i Mikołaj Hoodlover, a do kultowych dołączyli za to Mania, Patrycja, Asia, Arczi i Dżolinka.

Patrycja Pająk

Mania

Asia Ovca

Arczi

Dżolinka

By podsumować ten 2020 rok w jednym zdaniu, bez kompleksów sięgniemy do banału, że : CO CIĘ NIE ZABIJE, TO CIĘ WZMOCNI.

Sobie i Wam życzymy, by ten 2021 rok był normalniejszy, bo to już będzie bardzo dobrze. Bądźcie z nami!