Start / Blog / BAND of MASTERS – kultowe buty.

BAND of MASTERS – kultowe buty.

Band of Masters powstało, bo Lubimy pracować z ludźmi, którzy podobnie jak my, kochają rzeczy piękne.

Dlatego, gdy spotkałam się z Michałem Wojewodzicem w jego pracowni  The Shoemaker na Retoryka, chętnie przystałam na jego pomysł, mimo, ze wydawał się szalony.  Początki były skromne, pomału kompletowaliśmy ekipę tatuatorów, którzy podjedli by się nie lada zadania.

W końcu ekipa Band of Masters była gotowa, zmotywowana i ku mojej radości, pełna entuzjazmu. Michał i Adam z The Shoemaker zaczęli szyć swoje buty. Kultowi tatuatorzy: Asia, Patrycja, Nona, Tomek, Michał, Rafał i Szymon pochylili się nad swoimi projektami butów, by zniknąć w swoich domowych pracowniach na 2 miesiące! Pracowali ciężko, po godzinach i w weekendy, po to by stworzyć kultową kolekcję butów.

Kolekcja reprezentuje całe spektrum technik i technologii artystycznych (między innymi malarstwo, rzeźbę czy przemyślaną dekonstrukcję), w których tatuażyści przedstawią odbiorcom swój wyrafinowany zmysł estetyczny w nieco inny sposób niż ten, z którego dali się im już poznać.

Każdy wyrób ze stajni Band of Masters jest unikatowym dziełem sztuki, które powstaje z połączenia geniuszu, talentu i wyobraźni.” –  twierdzą Artyści BAND of MASTERS

Całość kolekcji została zaprezentowana podczas wyjątkowego wernisażu, który odbył się w czwartek 1 października w godzinach 19.00 – 23.00 w Forum Przestrzenie.

Więcej o naszym projekcie możecie przeczytać w wywiadzie z Michałem Wojewodzicem dla Ink News.

Zapraszamy też do zobaczenia materiału przygotowanego przez portal  Re:view.

Kultowe buty będziecie też mogli zobaczyć i kupić w sklepie on-line The Shoemaker’a.