Start / Blog / Laserowe usuwanie tatuażu
laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu, ale boicie się zapytać.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania tatuażu.

Przede wszystkim przed zakwalifikowaniem do zabiegu przeprowadzamy konsultacje. Podczas konsultacji planujemy wstępnie ilość sesji potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu.
Do całkowitego pozbycia się tatuażu nie wystarczy jedna sesja. Ich ilość uzależniona jest od koloru, ilości występujących barwników, ich gęstości, głębokości, wielkości tatuażu oraz reakcji skóry na laser. Obecnie standardem zabiegowym w zakresie usuwania tatuaży są przede wszystkim lasery dające bardzo krótkie nanosekundowe promieniowanie o dużej gęstości mocy. Mamy właśnie taki.
Działanie promieniowania laserowego odczuwane jest przez pacjenta jak ból po strzeleniu gumką, ale zawsze stosuje się metody znieczulania. Może to być krem lub schładzanie skóry.

Po zabiegu pojawiają się delikatne, powierzchowne, szybko gojące się uszkodzenia naskórka, dlatego w gabinecie nakłada się opatrunek z maścią antybiotykową. Po kilku dniach powstałe strupki odpadają, odkrywając gojący się naskórek. Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, ale niekiedy niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być widoczny.

Laserowe usuwanie tatuaży może też wywoływać lokalne obrzęki, zaczerwienienia lub zblednięcia skóry, odbarwienia, zmianę faktury skóry. Można również spodziewać się zmian pokrzywkowych, pęcherzyków, a nawet infekcji czy alergii.

laserowe usuwanie tatuażu

Piotr Hryniów- WOJNY LASEROWE

Jakie efekty daje laserowe usuwanie tatuażu

Przede wszystkim zależą od jakości i rodzaju użytego barwnika, czy równomiernie został wprowadzony pod skórę i na jakiej głębokości się znajduje. Laser, którego używamy zazwyczaj usuwa tatuaże amatorskie (wykonywane często w warunkach domowych, niezbyt dobrej jakości, charakteryzujące się płytko i nierównomiernie wprowadzonym barwnikiem) w trakcie 2–4 sesji zabiegowych.

Tatuaże profesjonalne (rzetelnie wykonane przez fachowca, są mocno nasycone barwnikiem, wprowadzonym głęboko w skórę) wymagają zazwyczaj większej liczby wizyt w gabinecie. W ich przypadku jest to od 4 do 10 zabiegów. Zabiegi powtarza się co 4–8 tygodni po całkowitym wygojeniu. W tym czasie nie wolno opalać leczonej skóry, ponieważ może to wywołać trwałe przebarwienia.

Laserowe usuwanie tatuażu to niezwykle skuteczny sposób w większości przypadków. Całkowite usunięcie wymaga wielu sesji. Każdy zabieg powoduje ok. 20% rozjaśnienie tatuażu jeśli nie znajduje się on w bliźnie. W zależności od koloru używa się różnych urządzeń.

Laser, którego używamy pozwala na trwałe usunięcie zmiany pigmentowej, w tym przede wszystkim tatuażu. Aby zabieg się powiódł, należy poznać rodzaj użytych barwników oraz głębokość, na jaką zostały wprowadzone. Im głębiej, tym trudniej się ich pozbyć. Rezultat zaczyna uwidaczniać się stopniowo. Tatuaż rozjaśnia się pod wpływem lasera. Podczas czterotygodniowej przerwy między zabiegami cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie wchłaniane przez komórki układu odpornościowego. Z czasem barwnik znika całkowicie.

Laser, którego używamy posiada precyzyjny układ kontrolujący wiązkę zarówno po wyjściu z kryształu jak i po przejściu przez układ optyczny, a emitowana wiązka światła bardzo dokładnie i równomiernie rozbija barwnik znajdujący się pod skórą. Dodatkowym atutem urządzenia jest równomierna moc. Urządzenie kosmetyczne posiada dwa filtry różnej długości, dlatego można wykorzystać go do dużej ilości zabiegów.

laserowe usuwanie tatuażu
laserowe usuwanie tatuażu

Czego się spodziewać po zabiegu?

Mechanizm działania lasera polega na podgrzaniu barwnika umiejscowionego w skórze, dzięki czemu następuje rozbicie komórek, w których zawarty jest barwnik. Rozbity pigment zostaje pochłonięty przez makrofagi, a pozostałości przesuwane są ku górze naskórka. Podczas trwania kolejnych sesji zabiegowych proces powtarza się, aż do osiągnięcia zadowalających dla klienta efektów. Miejsce poddane działaniu lasera staje się białe, a już po chwili robi się czerwone, powstać również może obrzęk, który samoistnie zanika po 2-3 dniach. Obrzęk ten sygnalizuje nam, iż barwnik został trafiony wiązką lasera. Zabieg powtarzamy po ok. 6-8 tygodni. W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami, czas terapii może się wydłużyć.

Jesteście w dobrych rękach.

Piotr Hryniów – Wojny Laserowe z branżą tatuażu związany jest od 2017. Zajmował się tatuażową marką ubrań, był też menadżerem studia. Profesję zmienił w roku 2019, twierdząc, że światu potrzebne są Wojny Laserowe. Piotr usuwa niechciane tatuaże za pomocą bardzo krótkiego nanosekundowego promieniowania laserowego o dużej gęstości mocy. Skutecznie walczy z tatuatorskimi babolami.

Zapisz się na konsultację przez FACEBOOK lun INSTAGRAM lub przez STUDIO.